Jaki parkiet wybrać?

Drewniane parkiety coraz bardziej zyskują na popularności. Rozwiązanie to ma wiele zalet: wyróżnia je wyjątkowa estetyka i trwałość. Ze względu na to, że parkiety to dość spory wydatek, należy dogłębnie przeanalizować zakup odpowiedniego produktu. Jaki parkiet wybrać do domu? Dobrym pomysłem jest sięgnięcie po parkiety cenionych i sprawdzonych firm, takich jak Finishparkiet i Hajnówka.


Podłoga to ważna część domu. Przemieszczają się po niej nie tylko domownicy, ale także zaproszeni goście czy czworonożni pupile. Podłoga musi także wytrzymać nacisk wyposażenia, np. mebli. Z tego względu warto wybierać wyłącznie produkty trwałe, odporne na ścieranie, ale i przy tym atrakcyjne wizualnie. Parkiety drewniane od firm Finishparkiet i Hajnówka bez wątpienia spełnią te wymagania.

Finishparkiet – innowacyjność w polskim wydaniuFinishparkiet to firma stworzona przez Zygmunta Dąbrowskiego, człowieka o wieloletnim doświadczeniu w pracy z drewnem. Przedsiębiorstwo sprzedaje swoje ekskluzywne podłogi nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach europejskich. Na swoje produkty Finishparkiet daje aż 50 lat gwarancji. Używane w fabryce lakiery, kleje czy oleje posiadają wszelkie atesty, które gwarantują ich bezpieczeństwo dla zdrowia.


Finishparkiet oferuje bardzo zróżnicowane produkty. Doskonale wpasują się zarówno do wnętrz domowych, jak i biurowych. Parkiet tej firmy można także zastosować przy ogrzewaniu podłogowym. Klepki dostępne są w następującym wymiarze: 490 mm długości, 70 mm szerokości oraz 14 mm grubości. Okresowo można także zamówić klepki krótsze. Podłogi od Finishparkiet to produkty dwuwarstwowe, lakierowane lub olejowoskowane. Można je wielokrotnie cyklinować (odnawiać), dzięki czemu latami służą swoim użytkownikom. Ponadto parkiety od Finishparkiet zapewniają doskonałą izolację akustyczną i można je układać w różnorodne wzory.


Asortyment firmy to przede wszystkim takie gatunki drewna jak dąb i jesion. Te tradycyjne polskie drzewa dostarczają drewno ponadczasowe do salonu, kuchni, sypialni czy przedpokoju. Finishparkiet to także szeroki wybór ubarwienia klepek, od naturalnego jasnego brązu po ciemny, a nawet czarny. Dostępne są także podłogi bielone czy w kolorze grafitu. Do najbardziej popularnych parkietów zaliczyć można klasyczny Dąb Select, Dąb Natura, Jesion Select i Jesion Natura. Osoby lubiące ciemniejsze odcienie mogą zdecydować się np. na wyjątkowy Jesion Thermo Bursztyn czy Dąb Czarny Wędzony.


Sprawdź całą ofertę -> Parkiet Finishparkiet

Hajnówka – tradycja rodzinnej firmyHajnówka, a dokładnie Parkiet Hajnówka, to firma rodzinna, która od kilku pokoleń zajmuje się produkcją i handlem drewnem. Przedsiębiorstwo powstało w Hali Materiałów Podłogowych Hajnowskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego. Szczyci się nie tylko doświadczonym personelem, ale także nowoczesnymi maszynami. Hajnówka jest ceniona wśród swoich klientów za wysoką jakość produktów, ich uniwersalność i unikatowość.


Oferta Hajnówki to deski podłogowe zarówno lakierowane, jak i olejowane. Warstwy lakieru są tak nakładane, by maksymalnie zabezpieczyć deski. W przypadku desek olejowanych uzyskuje się wyrób o naturalnym wyglądzie, gładki, ciepły w dotyku, który się nie elektryzuje i jest mniej śliski niż deski lakierowane. W dużych pomieszczeniach deski od Hajnówki będą wyglądać klasycznie i lekko, natomiast małym pokojom dodadzą ciepła i wyjątkowego stylu.


Dostępne są parkiety dębowe oraz jesionowe. Dąb jest najbardziej popularny, zwłaszcza ze względu na swoją odporność na ścieranie, twardość i stabilność. W miarę upływy czasu ulega ciemnieniu. Drewno jesionowe jest natomiast bardziej szlachetne, charakteryzuje się także wyrazistym rysunkiem słoi. Najbardziej klasyczne podłogi można stworzyć z takich produktów od Hajnówki jak Dąb Natur czy Jesion Kolor. Nieco ciemniejszy Dąb Carmelo czy Dąb Vecchia będą wspaniale prezentować się w salonie. Natomiast Dąb Wędzony Impala to wyrób do dużych pomieszczeń, którym chce się nadać przytulności.


Sprawdź całą ofertę -> Parkiet Hajnówka