Finishparkiet, fnishdeska czy finishjodła – jaką podłogę wybrać?

Finishparkiet to alternatywa dla paneli, które zdominowały rynek w związku ze swoją niską ceną, prostym montażem i różnorodnym wyborem. Są one niedrogie, a przy tym również bardzo szybko ulegają wytarciu i deformacji, co czyni z nich materiał niemal jednorazowy. Ponadto, ich wygląd pozostawia wiele do życzenia, ponieważ najczęściej w bardzo nieautentyczny sposób usiłują imitować prawdziwe drewno, które jest synonimem elegancji i komfortu. Każda Finishdeska wykonana jest z naturalnego drewna dębowego lub jesionowego, pokryte są ekologicznymi lakierami, bądź olejowoskami poprzez nowoczesną technikę aplikacji i utrwalania, która gwarantuje doskonałą trwałość i wytrzymałość na ścieranie, a jakość konstrukcji ma 50 letnią gwarancją producenta.

Parkiety Finishparkiet

Oferta parkietów Finishparkiet to Finishparkiet dwuwarstwowy, Finishdeska, Finishjodła francuska oraz Finishdeska XXL. Deszczułki wykonywane są najczęściej z twardego dębu lub jesionu, a czasem również z egzotycznego drewna, jak merbau oraz orzech amerykański. Po wycięciu i odpowiednim oprawieniu, drewno zostaje właściwie zabezpieczone w zależności od wybranego wykończenia lakierem lub olejem z zastosowaniem nowoczesnej techniki nakładania i utwardzania preparatu promieniami UV. Produkt może być też wyszczotkowany, co w atrakcyjny sposób uwydatni jego naturalną fakturę. Klepki dostępne są w wielu klasach, opisujących również kolorystykę, czyli między innymi innymi deski jesionu, thermo, bielony szczotkowany, latte macchiato, bielony natura czy cafe latte. Producent oferuje bardzo szeroki wybór asortymentu, dzięki czemu każdy może dopasować podłogę do swoich preferencji i stylu aranżacji wnętrza. 

Czym charakteryzuje się Finishparkiet dwuwarstwowy?

Finishparkiet to klepki fazowane czterostronnie, które mogą być wykończone siedmioma warstwami lakieru, bądź trzema warstwami olejowosku. Sprawia to, że ich powłoka jest odporna na zadrapania i ścieranie, a co więcej, nie łuszczy się ani nie odpryskuje. Do wykonania deszczułek Finishparkietu stosuje się drewno dębowe lub jesionowe, dostępne w wielu klasach wybarwienia, od odcieni jasnych i zimnych, przez ciepłe aż po bardzo ciemne i intensywne lub thermowane. Każda z nich ma 490 mm długości, 70 mm szerokości i aż 14 mm grubości, a metr kwadratowy takiej podłogi to aż 90 gram lakieru ochronnego, który gwarantuje wiele lat pełnej satysfakcji z użytkowania parkietu. Ponadto, Finishparkiet nadaje się do stosowania na ogrzewaniu podłogowym, dzięki czemu możemy zapewnić swojemu mieszkaniu podwójną ilość ciepła i komfortu.

Co wyróżnia Finishdeskę?

Finishdeska to również model podłogi dwuwarstwowej, jednak o większych wymiarach 900-1200 mm długości, 140-150 mm szerokości i 14 mm grubości – dzięki czemu doskonale nadaje się także do większych przestrzeni, na przykład w biurach i obszernych apartamentach. Podobnie do Finishparkietu pokrywa się ją siedmioma warstwami lakieru, z których pierwsza to warstwa podkładowa, a kolejne to lakier ekologiczny utwardzany z zastosowaniem UV. Finishdeska wykonywana jest zarówno z polskich, jak i egzotycznych drzew, jak merbau oraz orzech amerykański, które poza lakierowaniem mogą być także olejowane trzema warstwami olejowosku fabrycznego osmo, suszonego promieniami UV. Deszczułki Finishdeski dostępne są w wielu kolorach i stylach wykończenia, między innymi jesion i dąb thermo, bielony, bielony szczotkowany czy latte macchiato.  Nowością jest zastosowanie dwóch rodzajów warstwy użytkowej 6mm i 4mm. Finishdeska przy tej samej konstrukcji z tego samego drewna jest o wiele tańsza na każdym metrze kwadratowym niż tradycyjny parkiet.

Parkiet w jodełkę, czyli Finishjodła

Parkiety wykonane z klepek Finishjodły francuskiej to prawdziwy artyzm tworzenia zarówno poszczególnych elementów, jak i montażu całej podłogi. Każda klepka obrabiana jest w sposób, który umożliwia klientowi proste i efektywne układanie deszczułek, dzięki pióro-wpustom umieszczonym w każdej krawędzi przyciętym pod kątem 45 lub 60 stopni. Finishjodła to produkt, który jest gotowy do użytku natychmiast po zakupie i nie wiąże się już z żadnym docinaniem i stratami materiału, a efekt parkietu układanego w jodełkę, przechodzi najśmielsze oczekiwania konsumentów. Klepki tego typu wykonywane są z dębu w różnych klasach wybarwienia, olejowoskowanych lub surowych. Finishjodła pozwala w prosty sposób osiągnąć rezultat, który zadziwia swoją złożonością i pięknem, a także hołdem w kierunku klasyki, która zawsze kojarzona będzie z komfortem i elegancją wnętrza lub w zależności od wystroju wnętrza nowoczesnym designem.

Finishdeska XXL, czyli drewniany parkiet w stylu nowoczesnym

Klepki Finishdeski XXL pozwalają na stworzenie obszernych, jednolitych powierzchni, idealnie wpisujących się w nowoczesne trendy minimalistyczne, sięgające do barw i surowców natury. Duży wymiar deszczułek o długości 1600-2000 mm, szerokości 160-180 mm i grubości 15 mm, umożliwia stworzenie podłóg o eleganckim i luksusowym wyrazie. Finishdeska XXL wykonywana jest z dębu oraz jesionu, który zabezpiecza się lakierem bądź olejowoskiem, opcjonalnie szczotkuje, aby wydobyć z każdej deski prawdziwy charakter drewna. Jak wszystkie Finishparkiety, dostępna jest w wielu wersjach kolorystycznych, które umożliwiają stworzenie dowolnych aranżacji wnętrzarskich zalecany do większych powierzchni.

Finishdeska i Finishparkiet – zalety techniczne

Finishparkiety to nie produkty drewnopodobne lub imitujące strukturę i kolorystykę tego surowca, ale pełnowartościowe deski, wykonane w stu procentach z naturalnego drewna wysokiej jakości, które dodatkowo przechodzi proces czterostronnego fazowania, zapobiegającego oddzielaniu się drzazg i pozwalającego na lepsze przyleganie preparatów ochronnych. Każdy proces malowania Finishdeski to aż siedem warstw lakieru nakładanych nowoczesną techniką, przy wykorzystaniu modernistycznych technologi, utrwalaczy i działania promieni UV. Olejowanie to również złożona aplikacja składająca się z 3 porcji olejowosku, suszonego z użyciem światła UV. Wszystkie klepki są przygotowane w sposób, który umożliwia ich łatwe i efektywne układanie zarówno równolegle, jak i w jodełkę. Co więcej, producent dba także o przekazanie użytkownikom Finishdeski zasad odpowiedniej pielęgnacji parkietu, aby jak najdłużej cieszył ich swoim pięknym wyglądem i doskonałymi właściwościami. Każdy zamówiony Finishparkiet jest również objęty aż 50 letnią gwarancją, co świadczy o wysokiej świadomości marki w zakresie jakości oferowanych produktów i usług. 

Finishdeska synonimem komfortu

Wszystkie Finishparkiety wykonane są z drewna, które znane jest ze swoich pozytywnych właściwości i wysokich walorów estetycznych. Tego rodzaju materiał wnosi do mieszkania niesamowity poziom komfortu i prawdziwe, domowe ciepło. Jest ekologiczny i higieniczny, a zatem przyjazny zdrowiu, w tym zwłaszcza alergików, ponieważ ma właściwości antystatyczne. Doskonale reguluje także wilgotność powietrza i jego temperaturę, dbając o odpowiedni klimat w każdym pomieszczeniu. Działa również izolacyjnie w zakresie akustycznym oraz termicznym. Co więcej, drewno jest trwałe i twarde, a jednocześnie przyjemne i ciepłe w dotyku. Odpowiednio zabezpieczone charakteryzuje się także wysoką odpornością na ścieranie, zarysowania, pęknięcia i odkształcenia, co stanowi podstawowy problem użytkowania podłóg wykonanych ze sztucznych paneli. Ponadto, Finishdeska to różnorodność wyboru wykończeń i kolorów, a także naturalne piękno drewnianej faktury, sęków, słoi oraz kolorystyki, która sprawia, że wykończone nią pomieszczenia natychmiastowo uzyskują efekt elegancji i przytulności. Ogromną zaletą konstrukcji finishdeski jest możliwość stosowania na ogrzewanie podłogowe przy użyciu odpowiedniej chemii.

Dlaczego Finishdeska to innowacja na rynku?

Panele podłogowe zdominowały rynek ze względu na łatwość montażu i bardzo przystępną cenę, która pozwala na wielokrotne zmiany parkietu, niezbędne dla zachowania jego estetyki. Finishdeska rozwiązuje problem naturalnych pokryć, dzięki precyzyjnemu i praktycznemu wykończeniu każdej klepki, które pozwala na szybkie i proste układanie podłóg. Podłogi są przyklejone do podłoża, więc brak jest odgłosu stukania przy chodzeniu i można ją wielokrotnie odnawiać. Jeśli finishdeska jest pokryta olejowoskiem to jej zaletą jest możliwość samodzielnego naprawiania uszkodzonego miejsca. Co więcej, deszczułki każdego Finishparkietu są wykonane z pełną starannością i odpowiednio zabezpieczone, co sprawia, że zakup takich desek staje się inwestycją na lata, a 50 letnia gwarancja producenta jest jedynie potwierdzeniem, że Finishdeska nie będzie wymagała zmiany przez co najmniej pół dekady, ponieważ jego najwyższa jakość zapewni mu piękny wygląd i trwałość użytkowania przez kilka, przyszłych pokoleń. Świetną propozycją jest wersja szczotkowana która przedłuża żywotnosć desek i opóźnia efekt zniszczenia – szczególnie polecana przy dzieciach i domowych zwierzętach.