Deska podłogowa – Jakie drewno wybrać?

Podłogi drewniane to wytrzymałe i praktyczne powierzchnie, które starzeją się z wdziękiem. Stąd deska podłogowa uważana jest za najlepszy wybór w kwestii podłoża, służącego przez pokolenia. Wybór stylu podłogi jest bardzo szeroki – deska podłogowa, którą wybierzesz może pochodzić z dębu, jesionu, orzecha amerykańskiego lub innego drewna pochodzenia egzotycznego

Obecnie, rodzime gatunki drewna, takie jak dąb i jesion, wróciły do łask. Nasza oferta to szeroki asortyment desek barwionych, bielonych, wędzonych i thermowanych. Deski te występują w różnych wykończeniach, są szczotkowane, postarzane, olejowoskowane lub lakierowane. Szczególnie polecamy deski podłogowe olejowane, są to produkty z nawierzchnią nowej generacji, które miejscowo można naprawiać samodzielnie.

Ziarno, kolor i wygląd

Ponieważ drewniane podłogi występują w tak wielu różnych gatunkach, stylach i wykończeniach, dość łatwo jest wybrać deskę podłogową, pasującą do każdego wystroju pomieszczenia. Jeśli masz wnętrze w stylu rustykalnym, szerokie podłogi z desek z wysoce zdefiniowanymi ziarnami drewna będą dobrze pasować. Dla domów nowoczesnych, rozważ szeroką, deskę podłogową z drewna dębowego postarzanego. W tradycyjnych wnętrzach, prym wiedzie deska podłogowa z twardego drewna typu dąb lub jesion. We współczesnym otoczeniu, wybierając deskę podłogową, można stosować praktycznie każdy rodzaj drewna, w zależności od tego, jaka barwa lub wykończenie, pasują do wystroju domu – przykładowo, wyróżnione przez nas klasy podłóg: select, natura, rustical i wersje: thermo antyk, bielony natura, bielony szczotkowany, latte macchiato, cafe latte – wybór jest naprawdę duży więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Deska podłogowa – jaki kolor drewna wybrać?

Jedną z wielu zalet drewnianej podłogi jest fakt, że wygląd naturalnego drewna dobrze współgra z wieloma stylizacjami wnętrz, co pozwala na wszechstronność podczas remontu oraz wiele możliwości aranżacji wnętrza już po wyborze i ułożeniu deski podłogowej. Podłogi z białego i jasnoszarego drewna doskonale nadają się do pomieszczeń o małym natężeniu ruchu. Ich jasny kolor znakomicie zwiększy przestrzeń w małym pokoju, czemu pomoże również inaczej odbijające się światło.

Z kolei ciepła, drewniana deska podłogowa w kolorze miodu, stworzy przyjemne wrażenie, idealne dla dużej, otwartej przestrzeni, którą chcesz zamienić w przytulne miejsce. Mniej popularne niż jaśniejsze wykończenia podłóg drewnianych, średnio-stonowane drewno jest idealne do tworzenia odprężającego, bardziej tradycyjnego wykończenia.
Ciemna deska podłogowa stworzy bardziej formalne wrażenie w pomieszczeniu, ale może być również używana w przestrzeniach, biurowych i industrialnych, gdzie pomoże uzyskać eleganckie, nowoczesne wykończenie, zwłaszcza jeśli ma ono być tłem do udanej stylizacji jasnych mebli. Ważne jest dostosowanie szerokości desek do wielkości pomieszczenia (Nasze deski posiadają szerokości od 100mm do 220 mm).

Jaka deska podłogowa jest najbardziej trwała?

Drzewa, takie jak dąb i jesion, należą do wytrzymałych gatunków drewna w naszym klimacie, co czyni je idealnymi do długotrwałego użytkowania w przestrzeni o wzmożonym ruchu. Trwałość podłogi mogą przedłużyć wersje szczotkowane i postarzane, dzięki którym to optycznie opóźniamy proces niszczenia i starzenia się desek.